Orgazm energetyczny – jak osiągnąć i co warto o nim wiedzieć

Orgazm energetyczny – jak osiągnąć i co warto o nim wiedzieć

Orgazm energetyczny – jak osiągnąć i co warto o nim wiedzieć

Orgazm jest jednym z najprzyjemniejszych doznań seksualnych, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia orgazmu energetycznego. Ten rodzaj orgazmu może przynieść nie tylko intensywną przyjemność fizyczną, ale również pozwala na doświadczanie duchowych aspektów seksualności. W tym tekście opiszę czym jest orgazm energetyczny, jak go osiągnąć, jakie korzyści przynosi i jak przygotować się do doświadczania orgazmu energetycznego.

Czym jest orgazm energetyczny?

Orgazm energetyczny lub duchowym, błędnie zwany także orgazmem tantrycznym, to rodzaj orgazmu, w którym energia seksualna jest kierowana przez ciało i umysł, a nie tylko skupiona w obszarze genitalnym. Orgazm energetyczny pozwala na odczuwanie intensywnych wibracji energii przez całe ciało, co może przynieść bardzo przyjemne doznania.

Energia seksualna

Energia seksualna to twórcza energia siły życiowej. Dzięki niej tworzy się intensywne połączenie dusz i rodzi się nowe życie. Dzięki niej możemy również wzbudzić naszą kreatywność i wspomóc realizację życiowych celów – takie kierowanie seksualnej siły do innych dziedzin naszego życia, nazywane jest transmutacją. Energia seksualna jest przejawem energii żeńskiej, ale nie każda energia żeńska jest energią seksualną. Korzyści płynące z energii seksualnej to między innymi zwiększenie kreatywności, motywacji do działania oraz poprawa samopoczucia. Sposobów na odblokowanie energii seksualnej jest wiele, ale warto zacząć od pracy nad sobą i swoim ciałem. Energia seksualna może być szkodliwa, jeśli nie jest kontrolowana i wykorzystywana w sposób odpowiedzialny. Sposoby na kontrolowanie energii seksualnej to między innymi medytacja, joga oraz inne ćwiczenia fizyczne.

Korzyści płynące z doświadczania orgazmu energetycznego

Oprócz intensywnej przyjemności, orgazm energetyczny może przynieść wiele innych korzyści dla zdrowia i dobrej kondycji psychicznej. Oto niektóre z najważniejszych:

 • Poprawa zdrowia emocjonalnego – doświadczanie orgazmu energetycznego może przynieść poczucie wewnętrznego spokoju i ukojenia, co może pomóc w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi.
 • Zwiększenie świadomości – orgazm energetyczny wymaga skupienia uwagi na ciele i umyśle, co pozwala na zwiększenie świadomości swojego ciała i połączenia z nim. Nazywam to często połączeniem na trzech świątyniach, choć w przypadku orgazmu energetycznego największe połączenie odbywa się pomiędzy 2 świątyniami: świątynią świadomości a świątynią ciała/seksualności.
 • Poprawa kondycji fizycznej – orgazm energetyczny wymaga skupienia na oddechu i pracy mięśni. W dodatku przekrwienie, rozluźnienie i skurcze całego ciała mogą pomóc w poprawie kondycji fizycznej.
 • Poprawa intymności – doświadczanie orgazmu energetycznego z partnerem może przynieść większe poczucie intymności i zbliżenia.

Techniki osiągania orgazmu energetycznego

Istnieje wiele technik, które pozwalają na osiągnięcie orgazmu energetycznego. Oto niektóre z najpopularniejszych:

 • Ćwiczenia oddechowe – skupienie się na oddechu jest kluczowe do osiągnięcia orgazmu energetycznego. Ćwiczenia oddechowe, takie jak pranajama, mogą pomóc w poprawie skupienia i kontroli oddechu.
 • Ćwiczenia medytacyjne – medytacja pomaga w skupieniu uwagi i pozwala na uzyskanie stanu wyciszenia umysłu, co jest niezbędne do osiągnięcia orgazmu energetycznego. Medytacja może również pomóc w połączeniu z własnym ciałem i pozwolić na odczuwanie subtelnych wibracji energii. Tu chodzi główne o wizualizacji konkretnegon ruchu energii w ciele. Ruch, który jest inny z wdechem i inny z wydechem.
 • Ćwiczenia fizyczne – ćwiczenia, takie jak joga, tai chi czy qigong, mogą pomóc w uwalnianiu blokad energetycznych i poprawie przepływu energii w ciele. Ćwiczenia fizyczne również pomagają w lepszej kontroli nad mięśniami, co jest kluczowe do osiągnięcia orgazmu energetycznego.

Kluczowe jest to, żeby dołączyć praktyki w energii męskiej również praktyki, które aktywują energię żeńską. W książce Sekrety Rozwoju Osobistego opisałem właśnie różne praktyki, które aktywują energię męską i żeńską w ich 4 formach aktywnych i pasywnych.

Jak przygotować się do orgazmu energetycznego?

Przygotowanie się do orgazmu energetycznego wymaga pracy zarówno na poziomie umysłowym, jak i fizycznym. Oto niektóre z najważniejszych kroków, które należy podjąć, aby przygotować się do orgazmu energetycznego:

 • Przygotowanie umysłu – doświadczanie orgazmu energetycznego wymaga skupienia i wyciszenia umysłu. Dlatego ważne jest, aby przed sesją seksualną zarezerwować czas na medytację, wyciszenie i skupienie.
 • Przygotowanie ciała – przed rozpoczęciem sesji warto wykonać ćwiczenia rozciągające i rozgrzewające mięśnie. Warto również pamiętać o tym, aby w dniu sesji unikać ciężkiego jedzenia, alkoholu i innych używek.

Często wiele osób ma trudności z orgazmami, nie tylko z energetycznymi. Aby odczuwać więcej przyjemności z ciała fizycznego oraz orgazmy to warto dbać o zdrowiu fizycznym, czy wszystko jest w porządku pod kątem widzenia medycznego, dlatego warto się udać do lekarza internisty, endokrynologa, ginekologa, seksuologa i zrobić komplet badań, od witamin D, B12, żelaza, aż po badan hormonalnych płciowych i nie tylko płciowych.

Czasem brak orgazmów lub trudność osiągania orgazmów może mieć przyczyny psychiczne lub różnego rodzaju przeżytych i nieprzepracowanych traum. Korzystne mogą być spotkania psychoterapeuty lub terapię Havening skoncentrowaną na traumy.

Orgazm energetyczny a duchowość

Orgazm energetyczny to nie tylko doznanie fizyczne, ale również duchowe. Doświadczanie orgazmu energetycznego może pomóc w rozwijaniu świadomości siebie i swojego ciała, a także w połączeniu z własną seksualnością.

Wiele technik związanych z orgazmem energetycznym opiera się na praktykach duchowych, takich jak medytacja, joga czy neotantra. Dlatego też orgazm energetyczny może być cennym doświadczeniem dla osób zainteresowanych duchowością.

Często zadawane pytania dotyczące orgazmu energetycznego

 • Czy każdy może doświadczyć orgazmu energetycznego?
 • Tak, każdy może doświadczyć orgazmu energetycznego, ale dla większości ludzi wymaga to praktyki i pracy nad sobą. Niektóre osoby są bardzo wrażliwe na ruch energii.

 • Czy orgazm energetyczny jest bezpieczny?
 • Tak, orgazm energetyczny jest bezpieczny, ale należy zachować ostrożność i słuchać swojego ciała. Jednak warto mieć na uwadze, że niektóre praktyki przygotowujące do takich orgazmów mogą mieć przeciwskazania, np. 2 trymestr ciąży, nieleczone nadciśnienie, itp.

  Czy orgazm energetyczny jest tylko dla par?

  Nie, orgazm energetyczny może być doświadczany zarówno samodzielnie, jak i z partnerem lub partnerką. Ważne jest, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas sesji.

  Czy orgazm energetyczny zawsze kojarzy się z seksualnością?

  Nie, orgazm energetyczny nie musi mieć związku z seksualnością. Może to być doświadczenie duchowe lub energetyczne. Wszystko zależy od podejścia danej osoby, czyli od prawdziwego znaczenia i misji jednostki, a nie od tego co dana osoba mówi innym.

  Czy orgazm energetyczny jest trudny do osiągnięcia?

  Osiągnięcie orgazmu energetycznego może wymagać pracy i praktyki, ale jest to możliwe do osiągnięcia dla każdego.

  Czy masaż tantryczny może pomóc w doświadczaniu orgazmów energetycznych

  Masaż tantryczny może uwrażliwić układ nerwowy na większe czucie. Energia żeńska, która rusza się podczas masażu tantrycznego odblokowuje złogi energetyczne w ciele. Te 2 ważne aspekty potwierdzają korzystny wpływ masażu tantrycznego na orgazmy energetyczne.


  Tagi:

  Comments

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *