FAQ

często zadawane pytania

Czy aktywowanie energii seksualnej łączy się z przyjemnością fizyczną, erotyczną, orgazmem?

Energia seksualna w tantrze jest energią witalną, siłą do działania i realizacji zamierzonych celów. Nazwa silnie kojarzy nam się z przyjemnością fizyczną ale ważne jest aby rozumieć co na prawdę oznacza i do czego jest wykorzystywana podczas masażu. Energia seksualna jest energią żeńską ale nie każda energia żeńska jest energią seksualną. Energia żeńska może przybierać różne formy np. seksualna, Kundalini, Kali. Aktywowanie energii żeńskiej, jej cyrkulacja w ciele i praca z oddechem co ma miejsce podczas masażu zwiększa czucie ciała, które w życiu codziennym z partnerem, partnerką odzwierciedla się w zwiększonej przyjemności fizycznej, erotycznej, łatwiejszej drodze do orgazmów. Warto o tym wspomnieć, że pomimo tego, że orgazm nie jest celem masażu, podczas niego mogą się pojawić orgazmy energetyczne np brzucha, gardła, nóg, klatki piersiowej itp.

Czy masaż tantryczny, który oferujecie jest masażem erotycznym? Czy w tym masażu chodzi o seksualną przyjemność?

Masaż tantryczny nie jest masażem erotycznym i nie ma na celu uzyskania orgazmu genitalnego . Masaż tantryczny wykorzystuje energię Shakti, aktywuje energię seksualną ale w celu rozwoju osobistego i realizacji intencji.

Więcej informacji o różnicach między masażem erotycznym a tantrycznym w naszym artykule: Czym się różni masaż tantryczny od masażu erotycznego?

Czy masażyści i masażystki wykonujący masaż tantryczny masują nago?

Nie. Nasze masażystki i masażyści masują w pareo, aby skupić się lepiej na wykonywanej usłudze, i nie powodować przekierowanie uwagi klienta w stronę masażu erotycznego.

Jak mogę czuć się po sesji uzdrawiania?

Każda sesja uzdrawiania to bardzo indywidualny proces. To praca z osobistą intencją.

Do kilku dni po sesji mogą pojawić się bardzo różne emocje, jak na przykład: złość, gniew, smutek, ale również ulga, radość, spokój. Mogą pojawić się także różne reakcje ciała, jak na przykład: lekki ból fizyczny najczęściej w okolicach miejsc intymnych, splotu słonecznego czy klatki piersiowej. Mogą wystąpić wahania nastroju czy zmiany energii, przykładowo osoba gniewna staje się dużo bardziej łagodna i delikatna. Wszystko zależy od intencji, z którą będziesz pracować. Obserwuj siebie i reakcję innych na Twoją osobę.

Często po sesji możesz czuć się od razu bardzo dobrze, lekko, błogo – jakby z ciała spadło duże obciążenie. Bo tak się właśnie dzieje

Jak mogę czuć się po sesji masażu tantrycznego?

Celem masażu tantrycznego jest naładowanie każdej komórki ciała energią seksualną, która według tantry jest energią życiową, witalną. Większość ludzi zaraz po samym masażu tantrycznym czuje się bardziej zrelaksowana, lekka, jakby coś ciężkiego z nich spadło, uleciało. Możesz poczuć, że zmęczenie, które zawsze Ci towarzyszyło ustępuje - a w jego miejsce pojawia się pozytywna energia do działania. Możesz czuć więcej miłości i zadowolenia z życia 🙂
Zazwyczaj ludzie zaczynają inaczej wyglądać w oczach innych. Po masażu- rodzina, przyjaciele, znajomi mogą stwierdzać, że coś się w Tobie zmieniło, np. emanujesz spokojem, dobrem, wrażliwością albo jesteś bardziej pewny/pewna siebie, masz więcej mocy. Osoby, które przychodzą do nas na masaż, często wspominają, że ludzie częściej chcą ich przytulać i generalnie stają się osobami bardziej lubianymi niż zwykle.

Czy będę bez ubrań podczas masażu tantrycznego?

Zazwyczaj osoba pozostaje bez ubrań ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli czujesz się tym skrępowana/y to można zostać w bieliźnie i czuć się komfortowo niż robić coś co narusza Twoje granice, każda granica jest szanowana.

Czy sesja masażu tantrycznego, który oferujecie obejmuje masaż stref intymnych?

Podczas standardowego masażu tantrycznego Zmysły Szeroko Otwarte, który wykonujemy nie skupiamy się na sferze intymnej. Oznacza to, że dotykamy miejsca intymne, aby uaktywnić energię seksualną i przeprowadzić ją do serca i wyższych czakr, ale nie wykonujemy osobnego masażu miejsc intymnych. U kobiet nie wykonujemy masażu wewnętrznego joni - robimy to natomiast podczas osobnych sesji uwalniania i oczyszczania. Tylko w przypadku Masażu Tantrycznego Kama Marma i Masażu Tantrycznego Ognistego Węża jest skupienie na yoni i lingama. Oczywiście jeżeli nie chcesz, aby masażysta dotykał Twoich miejsc intymnych - to jest to najbardziej w porządku, Twój komfort, bezpieczeństwo i granice są dla nas najważniejsze. Przed masażem podczas rozmowy zapytamy Cię o Twoje granice.

Czy będę miała orgazm podczas masażu?

Orgazm genitalny nie jest celem masażu tantrycznego. Jednak może się zdarzyć. Nie należy zmuszać się do orgazmu, ani nie należy tłumić energii seksualnej jeżeli zbliża się moment kulminacyjny. W trakcie masażu puszczamy kontrolę, ponieważ czujemy się bezpiecznie i dlatego każde naturalne doświadczenie jest jak najbardziej na miejscu.

Czytaj więcej o masażu dla kobiet w artykule: Masaż dla Kobiet – Masaż Tantryczny dla Pań

Czy będę miał ejakulację podczas masażu tantrycznego?

Ejakulacja nie jest celem masażu tantrycznego. Nie dążymy do orgazmu genitalnego. Według nauk tantrycznych ejakulacja skutkuje rozproszeniem energii życiowej. Dlatego w masażu tantrycznym staramy się kumulować energię seksualną wewnątrz ciała i cyrkulować nią. W ten sposób oczyszcza się ciało i mężczyzna może doznawać błogości całego ciała a z czasem nawet orgazmu energetycznego.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe, aby otrzymać masaż tantryczny?

Nie, ze względu na to, że to nie jest masażem erotycznym, masaż tantryczny jest dla osób w każdym wieku. Czasem rodzice kupują masaż tantryczny dla swoich 16,17 dzieci. Miejsca intymne są omijane u osób niepełnoletnych.

Ile trwa sesja masażu tantrycznego?

Pierwsza sesja masażu trwa od 3 do 4 godzin, zawiera rozmowę wprowadzającą, medytację, integracje, czas na przygotowanie się i rozmowę po masażu. Sam masaż tantryczny trwa od 1 godziny do 2 godzin. Możesz wybrać preferowaną przez siebie długość podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego mając na uwadze, że całe spotkanie jest 1,5 lub 2 godziny dłuższe niż sam masaż.

W jaki sposób mogę się przygotować do masażu tantrycznego?

Pierwsza sesja masażu trwa od 3 do 4 godzin, zawiera rozmowę wprowadzającą, medytację, integracje, czas na przygotowanie się i rozmowę po masażu. Sam masaż tantryczny trwa od 1 godziny do 2 godzin. Możesz wybrać preferowaną przez siebie długość podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego mając na uwadze, że całe spotkanie jest 1,5 lub 2 godziny dłuższe niż sam masaż.

  • Sugerujemy nie spożywać alkoholu lub ograniczyć jego spożywanie przed masażem
  • Sugerujemy – nie palić przynajmniej kilka godzin przed masażem
  • Jeśli to możliwe - ograniczyć spozycia mięsa i tzw.junk food przed masażem
  • Na masaż trzeba przyjść w dobrym humorze 🙂

Gdzie odbywają się sesje masażu?

Masaże odbywają się w Świątyni Anahata Tantra, w Warszawie. Świątynia jest oddzielnym, specjalnie urządzonym miejscem w mieszkaniu, które jest wykorzystywane wyłącznie do masaży tantrycznych i praktyk duchowych, takich jak medytacja i joga. Masaż odbywa się na wygodnym materacu na podłodze.

Czy mogę wziąć prysznic w miejscu wykonywania masażu?

Tak, jak najbardziej - możesz wziąć prysznic przed masażem. Możesz wziąć prysznic również po masażu, jednak warto odczekać kilka godzin, ponieważ używamy 100% czystych naturalnych olejów organicznych (jadalnych), które będą dalej odżywiać skórę po masażu.

Czy mam przynieść coś ze sobą?

Jeśli masz swoje ulubiony pareo/sarong, możesz zabrać ze sobą. Jeśli chcesz, to możesz przynieść również duży ręcznik. (Uwaga na pareo/sarong i ręczniku mogą zostać plamy oleju!) Jeśli nie, nie martw się, mamy wszystko, co potrzebne.

Jaki rodzaj oleju używacie?

Używamy 100% czyste i certyfikowane BIO oleje organiczne, takie jak olej kokosowy i olej ze słodkich migdałów.

Jak umówić się na masaż?

Wypełnij proszę krótki formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 h w celu umówienia dokładnej daty masażu/sesji. Zaznacz w formularzu preferowaną przez siebie formę kontaktu.