Czym jest masaż Yoni i jego korzyści

Czym jest masaż Yoni i jego korzyści

Czym jest masaż Yoni i jego korzyści

Masaż yoni, znany również jako masaż waginy, jest praktyką, która nie pochodzi z dalekiego wschodu jak wiele osób, w tym nauczycieli masażu tantrycznego myśli. Masaż yoni jest praktyką, która była wykorzystywana w czasach świątynnych, w okresie który trwał od 8000-6000 lat temu do mniej więcej 2500 lat temu. Być może i wcześniej, ale niestety nie ma dowodów na to.

Tantryczny masaż yoni jest obecnie popularny na całym świecie. Ta praktyka może przynieść wiele korzyści medycznych, emocjonalnych i duchowych, a jej popularność rośnie wraz z rosnącym zainteresowaniem kobiet odkrywaniem i pielęgnowaniem swojej seksualności. Jak każda praktyka, która może przynieść wiele korzyści, może ona przynieść niekorzyści i być niebezpieczna jeżeli jest wykonana przez osoby, które:

 • Wykonują masaż z podtekstem seksualnym
 • Wykonują masaż yoni w celu zaspokajania swojej przyjemności
 • Wykonują masaż waginy mając na cel doprowadzanie kobiety do orgazmu za wszelką cenę
 • Nie mają podstawowej wiedzy anatomii ciała człowieka, w tym anatomii pochwy
 • Nie mają specjalistycznej wiedzy pracy z emocjami
 • Nie mają specjalistycznej wiedzy pracy z ciałem
 • Nie mają specjalistycznej wiedzy pracy z traumami
 • Nie mają specjalistycznej wiedzy pracy z osobą podczas kryzysu emocjonalnego
 • Nie mają specjalistycznej wiedzy w zakresie pierwszej pomocy
 • Nie szanują podstawowych reguł bezpieczeństwa i higieny
 • Nie mają przepracowanych pewnych aspektów psychologicznych, z powodu których będzie im trudno szanować granice kobiety

O co jeszcze dbać przy wyborze masażysty/ki yoni?

Wykształcenie i specjalistyczna wiedza ciała i yoni

Osoba wykonująca masażu miejsc intymnych powinna posiadać wiedzę na temat anatomii i fizjologii kobiecego ciała, w tym na temat struktury waginy, układu hormonalnego, mięśni dna miednicy, a także zrozumieć wpływ hormonów na funkcjonowanie kobiecego ciała. Powinna być również wykwalifikowana w stosowaniu odpowiednich technik masażu. Jest to tak samo ważne jeśli chodzi o masaż tantryczny.

Warto zwrócić uwagę na to, że osoba wykonująca masaż yoni powinna posiadać nie tylko wiedzę na temat anatomii i fizjologii kobiecego ciała, ale również na temat wpływu emocji i stresu na funkcjonowanie kobiecego ciała. Warto również zwrócić uwagę na to, że masażysta/yoni powinien/a być wykwalifikowany/a w stosowaniu odpowiednich technik masażu, dlatego koniecznie sprawdźcie jego/jej biografię, jakie szkoły/kursy ukończył/a. I upewnijcie się, że te instytucje skąd otrzymały certyfikaty/kursy na prawdę istnieją lub istniały! Różnie bywa, rozglądajcie się 😉

Zdolności komunikacyjne konieczne w masażu yoni

Osoba wykonująca masaż yoni powinna być w stanie komunikować się z pacjentką w sposób otwarty, empatyczny i pozbawiony uprzedzeń, aby zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo oraz szanować wszelkich granic.
Warto zwrócić uwagę na to, że osoba wykonująca masaż yoni powinna być w stanie komunikować się z pacjentką w sposób otwarty, empatyczny i pozbawiony uprzedzeń, aby zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo oraz szanować wszelkich granic. Warto również zwrócić uwagę na to, że pacjentka powinna czuć się swobodnie i bezpiecznie podczas całej sesji.

Umiejętności relaksacyjne przed i podczas masażu yoni:

Osoba wykonująca masaż yoni powinna być w stanie pomóc kobiecie w osiągnięciu stanu pełnego relaksu i odprężenia, aby ułatwić wprowadzenie w stan medytacji i wewnętrznego zrozumienia. Warto również zwrócić uwagę na to, że pacjentka powinna mieć możliwość wyrażenia swoich potrzeb i oczekiwań przed rozpoczęciem masażu. Osoba wykonująca masaż powinna być wrażliwa na potrzeby pacjentki, a także wykazywać empatię i zrozumienie dla jej doświadczeń. Osoba, która przyjmuje masaż powinna czuć się swobodnie podczas całego procesu.

Wrażliwość, empatia, czułość i delikatność

Wrażliwość i empatia to kluczowe elementy masażu yoni. Osoba wykonująca masaż powinna być w stanie zrozumieć potrzeby pacjentki i wykazywać empatię wobec jej doświadczeń. W ten sposób pacjentka może poczuć się swobodnie i bezpiecznie podczas całego procesu.

Tantryczny masaż yoni wymaga wyjątkowej czułości i delikatności, ponieważ obszar waginy jest bardzo wrażliwy i Czułość i delikatność to kluczowe elementy masażu yoni. Obszar waginy jest bardzo wrażliwy i wymaga specjalnej uwagi. Osoba wykonująca masaż powinna być w stanie dostosować swoje techniki do indywidualnych potrzeb pacjentki i unikać naruszania granic. W ten sposób pacjentka może poczuć się swobodnie i bezpiecznie podczas całego procesu. Warto również zwrócić uwagę na to, że masaż yoni powinien być wykonywany przez wykwalifikowaną osobę z odpowiednim doświadczeniem, aby uniknąć problemów zdrowotnych.

Certyfikacja i doświadczenie

Osoba wykonująca masaż waginy powinna być wykwalifikowana i mieć odpowiednie certyfikaty oraz doświadczenie w pracy z kobietami i masażem yoni. Kluczowe jest wykształcenie psychologiczne i uroginekologiczne.

Wszystkie te kompetencje są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznej, skutecznej i przyjemnej terapii masażu yoni. Dlatego też, przed wyborem specjalisty, warto upewnić się, czy posiada on odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie.

Masaż yoni – co to jest?

Masaż miejsc intymnych u kobiety to starożytna praktyka, która od wielu lat była stosowana do uzdrawiania kobiecych problemów zdrowotnych i emocjonalnych. Masaż yoni może pomóc kobietom w osiągnięciu pełnego relaksu i odprężenia, a także w zwiększeniu poczucia własnej wartości i pewności siebie. Warto również zwrócić uwagę na to, że masaż yoni może – jako dodatek do metod leczenia akademickich, pomóc w leczeniu problemów związanych z waginą, takich jak ból podczas stosunku lub suchość pochwy. Osoba wykonująca masaż powinna być wykwalifikowana i mieć odpowiednie certyfikaty oraz doświadczenie w pracy z kobietami i masażem yoni. Kluczowe jest wykształcenie psychologiczne i uroginekologiczne.

masaż yoni

Masaż yoni a mapping yoni

Masaż waginy, pomimo tego że może mieć efekty uzdrawiania, może być wykorzystywany dla samej przyjemności. Masaż waginy, który ma na cel przyjemność fizyczna jest wykonywany w ramach masażu erotycznego. Natomiast masaż waginy bez celów przyjemnościowych może być to częścią masaży tantrycznych. Tantryczny masaż yoni w ramach masażu tantrycznego, pomimo tego że nazywa się “masażem” nie ma wiele wspólnego z masażem, ponieważ jest to techniką korzystającą z ucisków i rozciągań w różnych miejscach yoni. Taki masaż jest również nazywany mappingiem yoni.

Jak wygląda masaż yoni?

Masaż stref intymnych kobiety jest bardzo delikatny i wymaga wykwalifikowanego masażysty. Zwykle masażysta zaczyna od zrelaksowania ciała kobiety, a następnie koncentruje się na masażu krocza i wewnętrznej strony ud. Następnie masażysta wykonuje delikatny masaż waginy, który obejmuje wewnętrzną część waginy i łechtaczkę.

W prawdziwym masażu tantrycznym masaż waginy nie może występować oddzielnie. Przed skupieniem się na yoni konieczne jest, aby kobieta była w stanie zaufania i relaksu. Yoni mapping w stanie braku zaufania lub jeszcze gorzej stanu zamrażania jest przeciwskazaniem do masażu yoni, ponieważ w takim wypadku zamiast uzyskiwać efekty uzdrawiania, mogą występować niezdrowe efekty takiej praktyki. Dlatego więc specjalista wykonujący taki masaż nie może “cisnąć” na wykonywanie masażu jeżeli nie ma odpowiedniego stanu fizycznego i psychicznego osoby masowanej. Umiejętność rozpoznawania takich stanów wymaga ogrom wiedzy i praktyki.

Mapping yoni w masażu tantrycznym składa się głownie z uciskami i rozciąganiami miękkich tkanek. Uciski wykonuje się na punktach Marma wewnątrz yoni. W masażu tantrycznym wewnątrz yoni nie może być rozcierania, bowiem nie jest to masażem erotycznym.

Korzyści z masażu yoni

Masaż yoni może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, emocjonalnych i duchowych. Oto niektóre z nich:

 1. Korzyści medyczne: Masaż yoni pomaga w poprawie krążenia krwi, reguluje działanie mięśni dna miednicy, tj. pomaga we wzmocnieniu i napinaniu słabszych mięśni i wspiera rozluźnianiu zbyt napiętych mięśni, może przyczyniać się do regulacji cyklu menstruacyjnego, wiele kobiet zgłasza zmniejszenie intensywności bólu miesiączkowego, niektórzy piszą, że także łagodzi objawy związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.
 2. Korzyści emocjonalne: Masaż yoni pomaga kobietom w odkryciu i zrozumieniu swojego ciała oraz potrzeb seksualnych. Pomaga kobietom w pozbyciu się negatywnych doświadczeń z przeszłości, które mogą wpływać na ich zdolność do cieszenia się seksem, a także pomaga w poprawie samoakceptacji i pewności siebie. Konieczne jest oczywiście by masażysta szanował granice kobiety, oraz żeby ona zakomunikowała swoje granice, jednocześnie szanując własnych granic.
 3. Korzyści duchowe: Masaż yoni pomaga kobietom w odkryciu swojej kobiecej siły, a także pomaga w pogłębieniu duchowej więzi z samą sobą i z partnerem – masaż dla pary, ta forma masażu pogłębia relacje oraz wzbogaca życie intymne. Wraz z odkryciem siły i wewnętrznej mocy, kobiety często zaczynają odczuwać większą pewność siebie i poczucie spokoju.
  Dobrze przeprowadzony masaż waginy w ramach prawdziwego masażu tantrycznego ułatwia połączenie Trzech Świątyń: świadomości, serca i ciała/seksualności – co z kolej wpływa korzystnie na relacje międzyludzkie oraz w procesach podejmowania decyzji.

Jeśli chcesz czytać więcej o masażu yoni, zapraszam do artykułu o masażu yoni.


Tagi:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *