10 rzeczy, które można robić razem w związku z partnerem lub partnerką

10 rzeczy, które można robić razem w związku z partnerem lub partnerką

10 rzeczy, które można robić razem w związku z partnerem lub partnerką

Jeżeli dopadła was nuda lub szukacie dodatkowych rozrywek, które urozmaicą i umocnią wasz związek, to przygotowana przez nas lista 10 rzeczy, które można robić razem w związku powinna spełnić wasze oczekiwania. Spędzony wspólnie czas na przyjemnościach zrelaksuje was podwójnie. Co można robić w związku?

1.    Podróżujcie razem!

Możliwe, że jesteście zwolennikami górskich wycieczek lub wręcz przeciwnie – kochacie wylegiwać się na plaży. Żadna z odpowiedzi nie jest zła, jeżeli myślimy o podróżach, bo jedyny potrzeby składnik do udanych podróży to chęci. Daleki, kilkudniowy wyjazd nie jest dobrą opcją na ten moment dla was? Niech to nie stanie się zwykłą wymówką. Czy zwiedzaliście kiedyś swoją okolicę? Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie piękne okolice i zabytki mamy tuż pod swoim nosem. Zabawcie się w turystę w swoim mieście i jego najbliższej okolicy. Piesza lub rowerowa wycieczka sprawdzi się tutaj doskonale. Odkryjcie skarby swojego regionu, poznajcie nowe smaki i wypróbujcie lokalne restauracje, w których wcześniej nie jedliście. Śniadanie i kawa na mieście z widokiem na budzące się miasto, obserwacja codziennego życia mieszkańców – zapewne nie codziennie spędzamy tak czas, a jest to możliwość poznania z innej perspektywy naszego miasta.

2.    Przygotowanie pysznej kolacji

Gotowanie może być czymś przyjemnym, a nie tylko czynnością, którą codziennie musimy odhaczyć z listy naszych domowych obowiązków. Zaplanujcie swoje ulubione danie lub takie, które zawsze chcieliście spróbować zrobić. Coś wykwintnego, czego nie jemy na co dzień, wspólnie przygotowane i zjedzone bez pośpiechu. Taki mały rytuał wokół zmysłu smaku. Nie pożałujecie czasu spędzonego w kuchni.Szczególnie, że spędzicie go wspólnie.

3.    Ćwiczenie razem wzmacnia związek

Ćwiczenia mogą być naszą codzienną rutyną, może ich również w naszym życiu nie być wcale. Niezależnie od tego jak często je wykonujemy, to dla urozmaicenia naszego życia warto podjąć się wspólnych ćwiczeń. Możliwe, że przekonamy się do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, poznamy jakieś nowe, ciekawe ćwiczenia lub po prostu będzie to ciekawszy trening niż zwykle. Jaka opcja by to nie była, to wspólne ćwiczenie ma same plusy, a najprzyjemniejszy z nich to czas spędzony razem.

4.   Gry nie tylko dla dzieci

Gry mogą kojarzyć się z dziecięcymi zabawami, jednak jest to idealny sposób na spędzanie wspólnie czasu. Gry komputerowe, gry na konsole, gry planszowe czy gry słowne – każda z nich poza nutką rywalizacji niesie za sobą wspaniałą rozrywkę. Wiele z nich ma również formę edukacyjną lub po prostu zręcznościową. Czego dodatkowego gry by nam nie wprowadzały, niosą ze sobą przede wszystkim rozrywkę i są w tym pionierami. Zdecydujcie jaka forma gier odpowiada wam najbardziej, uzbrójcie się w pokłady zdrowej rywalizacji i bawcie się dobrze.

5.    Masaż tantryczny dla pary

Masaż tantryczny to kolejna nasza propozycja wspólnego spędzania czasu, do której was śmiało zachęcamy. Bardzo często mylony jest z masażem erotycznym, którym oczywiście nie jest, dzieje się tak ponieważ w wielu miejscach nazywają masaż erotyczny tantrycznym – więcej na temat różnic pomiędzy masażem tantrycznym a erotycznym można znaleźć na tej stronie. My jesteśmy zdania, że jeśli ktoś szuka masażu erotycznego, to powinien skorzystać z usług takiej osoby, która dokładnie to oferuje i nazywa to po imieniu. Jeżeli ktoś szuka zupełnie czegoś innego, takiego jak inny wymiar duchowości osiągany poprzez pracę z ciałem – w takim wypadku masaż tantryczny jest idealnym krokiem do doświadczenia rozwoju energii Shakti, która przyczyni się między innymi do większego odczuwania w życiu codziennym, do większego spokoju i redukcji stresu długookresowo, a nie tylko na chwilę, jak się dzieje w przypadku masaży relaksacyjnych. Wykonywanie takiego masażu w parze pozwala nam zbliżyć się do siebie czy nawet odbudować utraconą więź. Masaż sam w sobie jest bardzo głębokim duchowo przeżyciem, ale masaż tantryczny dla par pozwala nam dzielić się tym z naszym partnerem, ponieważ w trakcie masażu przebywamy w tym samym pomieszczeniu, leżąc obok siebie. W trakcie takiego masażu tantrycznego każdy z nas może przeżyć ogrom nowych emocji, które ciężko opisać słowami. Piękną stroną tych uczuć jest fakt, że każdy odkryje w sobie coś innego, doświadczy tych emocji na swój własny, niepowtarzalny sposób. Wspaniałe i duchowe przeżycie, dzięki pracy z naszym ciałem, które warto dzielić z naszym partnerem. Jedyny sposób aby w pełni zrozumieć zachwyt nad masażem tantrycznym, jest doświadczenie tego osobiście.

6.    Wspólna medytacja

Wspólna medytacja pozwoli wam wyciszyć się i zrelaksować. To wspaniała forma rozwoju duchowego, który jest równie ważny jak rozwój fizyczny. Skoro tak wiele czasu poświęcamy na dbanie o naszą sylwetkę, na diety i treningi, to nie powinniśmy zapominać o naszym rozwoju duchowym. Spróbujcie medytacji razem, może okazać się, że to dla was świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu.

7.    Zaplanujcie razem przyszłość

Plany na przyszły tydzień z wypadem do kina. Plany na kolejne miesiące czy na kolejne lata. Warto rozmawiać i wymieniać się naszymi oczekiwaniami. Może się okazać, że osoba, z którą jesteś od miesięcy bardzo się zmieniła i ma inne oczekiwania i plany na przyszłość. Przedyskutujcie wasze wspólne plany i marzenia. Po sporządzeniu planu łatwiej będzie wam obmyślić kroki potrzebne do realizacji waszych marzeń. Łatwo jest przez kilka lat marzyć o wspaniałej podróży, trudniej jest to zrealizować. Jednak z planem i krokami jego realizacji będziecie w połowie drogi do spełnienia waszych marzeń i planów, a co najważniejsze – wspólnie.

8.  Wspólne oglądanie filmów

Oglądanie filmów mogłoby się wydawać zajęciem wykonywanym zbyt często. Jednak zapewne niejednokrotnie przyłapaliście się na włączaniu mało ambitnych pozycji, tylko dla zabicia czasu. Poświęćcie odrobinę czasu, znajdźcie pozycje filmową wartą uwagi i oddajcie się przyjemności współobcowania z kulturą. Dyskusje po filmie mile widziane, w końcu każdy z nas odbiera świat nieco inaczej i warto podzielić się refleksjami i przemyśleniami. Dobrym pomysłem jest również obejrzenie waszych ulubionych filmów. Dwie, zapewne odmienne produkcje będą świetną bazą do rozmów.

9.   Wspólne pasje i hobby? To możliwe

Wymieńcie się swoim hobby! Nie rozumiesz dlaczego twoja druga połówka spędza tyle czasu na czytaniu książek lub na przykład na graniu na gitarze? Spróbujcie podzielić się swoimi zainteresowaniami. Wytłumaczcie sobie nawzajem podstawy waszych zainteresowań, spróbujcie czegoś nowego i wynieście z tego ciekawe doświadczenia. Kto wie, może hobby waszej połówki stanie się również waszym hobby i będziecie mogli wymieniać się doświadczeniem i spostrzeżeniami.

10.  Dzień bez technologii

Wyłączcie technologie na jeden dzień. Wyzwanie dosyć szalone w czasach, kiedy otacza ona nas na każdym rogu i korzystamy z niej do ułatwienia i usprawnienia sobie naszego życia. Jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu brak technologii nie stanowił takiego problemu jak dzisiaj. Podejmijcie to wyzwanie wspólnie, spędźcie cały wolny czas wspólnie, poświęćcie cały wolny czas tylko sobie nawzajem odrywając się od technologii i rozrywki, jaką za sobą niesie. Taki dzień bez sprawdzania co chwile wiadomości i przewijania mediów społecznościowych dobrze wam zrobi. Możecie podzielić się ze sobą opowieściami, na które wcześniej nie było czasu czy okazji. Z pewnością pozostało wam jeszcze wiele nieporuszanych dotąd tematów, na które można rozmawiać bez końca. Tak spędzony czas z pewnością was do siebie zbliży. Różnorodność w związku jest istotnym elementem. Nawet jeżeli nie zagościła u was jeszcze nuda czy monotonia, to próbujcie robić nowe rzeczy, wzbogaćcie wasz związek o nowe doznania. Możliwe, że odnajdziecie jakąś nową pasję, którą warto wspólnie dzielić, a jeżeli byłaby to czynność dodatkowo korzystna dla waszego zdrowia (tego fizycznego i duchowego), to mamy podwójne zwycięstwo.


Tagi:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *