Masaż nago – Wszystko o masażach nago – u masażysty/ki

Masaż nago – Wszystko o masażach nago – u masażysty/ki

Masaż nago – Wszystko o masażach nago – u masażysty/ki

Nagi masaż – słysząc to wyrażenie, wielu z nas czuje dyskomfort. Kojarzy nam się ono z filmami pornograficznymi, salonami uciech czy zabawami erotycznymi. Faktem jest jednak, że do większości masaży leczniczych czy relaksacyjnych musimy się mniej lub bardziej rozebrać. Masaże nago – jakie są ich rodzaje i czy wszystkie mają podtekst seksualny? Czy masaż relaksacyjny nago to coś, czego musisz się obawiać?

Masaże lecznicze i relaksujące – nago u masażysty?

Wielu z nas odczuwa dyskomfort na myśl o wybraniu się do masażysty. Obawy budzi przede wszystkim myśl o wystąpieniu nago na masażu. Bez obaw – w większości przypadków nie musisz się całkowicie rozbierać. W trakcie masażu odsłonięte są tylko te partie ciała, których on dotyczy. Jeśli dla wygody wolisz się rozebrać, dostaniesz odpowiednie okrycie lub jednorazową bieliznę dla osłonięcia intymnych części ciała i zapewnienia komfortu – Twojego i specjalisty.

Oczywiście można też przyjmować masaż relaksacyjny nago, zupełnie bez podtekstów seksualno-erotycznych, ale większość masażystów się na to nie zgadza.

Masaż erotyczny

Istnieją również nagie masaże, do których konieczne jest pozbycie się ubrań. Mowa oczywiście o masażach erotycznych. „Masaż na golasa” popularny jest wśród par, które chcą spróbować czegoś nowego i wnieść do swojej sypialni trochę pikanterii. Na masaż erotyczny możemy wybrać się również do salonu. Masaż erotyczny przeprowadzony przez osobę, która ma odpowiednie umiejętności i doświadczenie przyniesie niezapomniane doznania, łącząc przyjemność z korzyściami klasycznego masażu. Masaż erotyczny oferowany jest zarówno dla pań, panów, jak i dla par, istnieją również różne jego odmiany – masaż stopami, masaż ciałem, masaż gorącą świecą. Masażystka może mieć na sobie erotyczną bieliznę, a zabiegowi towarzyszy światło świec i nastrojowa muzyka. Masowane jest całe ciało, także miejsca intymne. Podniecenie podczas masażu erotycznego jest całkowicie normalne i może doprowadzić nawet do orgazmu klienta. Często na masażach erotycznych ma miejsce forsowanie orgazmu, najczęściej w kierunku kobiet, to oznacza, że masażysta stymuluje miejsca intymne osoby masowanej aż do orgazmu. Ale może to być szkodliwe dla psychiki drugiej osoby. Niestety na masażach erotycznych o aspekcie psychicznym się nie dba, ponieważ osoby, które wykonują takie masaż prawie zawsze…. lub zawsze… nie mają odpowiedniej wiedzy psychologicznej, która byłaby potrzebna by unikać (re)traumatyzacji wszelkiego rodzaju.

Niestety często do nas dzwonią właścicieli różnych salonów erotycznych z prośbą o zorganizowanie paru/kilku godzinny kurs masażu tantrycznego dla nowych pracowniczek z tego lub tamtego kraju, oraz żeby taki masaż był “przyjemnościowy”. Takie prośby kończą się odmową z naszej strony, ponieważ nie da się nauczyć masażu tantrycznego do pracy z klientami w kilku godzinach. Prowadzimy kursy 2 dniowe dla tych, którzy chcą się nauczyć podstawy masażu tantrycznego w zaciszu domowym dla partnera/partnerki, ale do pracy z klientami kurs musiałby trwać minimum półtora tygodnia, aby zdobyć chociaż podstawową wiedzę pracy z ludźmi, z emocjami i traumami, które mogą się uaktywować podczas masażu.

Oczywiste jest to, że kiedy właściciel salonu masażu erotycznego chciałbym szkolić pracowniczek na “masaż tantryczny” w tak ekspresowym tempie tylko potwierdza to, że taki masaż będzie masażem erotycznym, a nie tantrycznym.

Masaż nuru

Masaż nuru jest odmianą masażu erotycznego. Jest to masaż ciałem, wykonywany przez dwie lub więcej masażystek, które pocierają swoimi nagimi ciałami o nagie ciało masowanej osoby, dążąc do jak najszerszego kontaktu fizycznego. Uczestnicy pokryci są specjalnym balsamem do masażu nuru. Masaż ma na celu zapewnienie silnych doznań erotycznych przy jednoczesnej relaksacji.

Masaż tantryczny

Masaż tantyczny to częste określenie na masaż z podtekstem seksualnym, opisany wyżej nagi masaż erotyczny nie jest jednak masażem tantrycznym, który to może, lecz nie musi być przeprowadzony nago i posiadać podtekst erotyczny!

Głównym jego celem NIE jest doprowadzenie osoby masowanej do przyjemności seksualnej i orgazmu, a raczej zapewnienie absolutnego relaksu i złożonych doznań na poziomie fizycznym, umysłowym i seksualnym. Warto mieć na uwadze, że więcej niż połowa kobiet płacze podczas takiego masażu. A jeszcze dokładnie prawdziwy masaż tantryczny, który my wykonujemy nie ma żadnego celu. Wykonywanie masażu tantrycznego z celem jest sprzeczne z pojęcią masażu tantrycznego, który jest masażem wykonywanym w energii żeńskiej nieukierunkowanej na cel. Podczas masażu tantrycznego masażysta rusza energię żeńską za pomocą dotyku i ruchu dłońmi. Energia telluryczna wprowadzona w ruch w ciele, za pomocą jej właściwości uzdrawiania, materializacji, tworzenia, kreacji – robi swoje.

masaż nago

Masaż tantryczny polecany jest osobom, które mają nieprzepracowane napięcia i traumy blokujące przepływ energii życiowej. Tantra ma za zadanie uwolnienie takich blokad poprzez masowanie odpowiednich punktów na ciele. Dla części osób jest to przeżycie niemal mistyczne, pozwalające nawiązać głębszą więź z własnym ciałem.

Masaż lingam i yoni

Zabiegi lingam i yoni – mapping lingam i mapping yoni – to tantryczne masaże nago przeznaczone odpowiednio dla mężczyzn i kobiet. Zakładają one uwolnienie napięć i zablokowanych emocji z obszarów intymnych, jednak bez stymulacji seksualnej. Celem tych zabiegów jest odblokowanie energii seksualnej i poprawa życia seksualnego.

Korzyści z masażu nago

Korzyści z masażu nago obejmują zarówno korzyści fizyczne, jak i psychiczne. Korzyści fizyczne są podobne jak te płynące z klasycznego masażu, chyba że chodzi o masaż tantryczny prawdziwy, który ma efekty uzdrawiania ciała fizycznego, głównie z powodu wprowadzenia równowagi działania X nerwu czaszkowego – całe nasze ciało ulega rozluźnieniu i odprężeniu, znika nadmierne napięcie mięśni. Dodatkowo masaż sprzyja relaksacji i odpoczynkowi, polecany jest we wspomaganiu leczeniu depresji czy u osób żyjących w ciągłym stresie.

Masaż nago stosowany jest także przez specjalistów w ramach terapii seksualnej, np. w zaburzeniach erekcji czy problemach seksualnych w związku – może zwiększyć libido i odpowiedzi na bodźce dotykowe, zapewnić lepsze panowanie nad popędem, przedłużyć pobudzenie, zwiększyć przyjemność seksualną i samokontrolę. U kobiet masaż taki może wspomóc rozluźnienie mięśni macicy, zmniejszyć dolegliwości ze strony układu rozrodczego czy bóle menstruacyjne. Masaż nago może także zadziałać pozytywnie na naszą psychikę, zwiększenie samooceny, pozytywne spojrzenie na własne ciało, szczególnie u osób, które mają z tym problem (np. osób po mastektomii i innych operacjach, kobiet po ciąży). Masaże nago wśród par mogą pomóc zacieśniać więzi emocjonalne i otworzyć się bardziej na siebie nawzajem, a także poznać lepiej potrzeby swoje i swojego partnera.


Tagi:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *